دوشنبه ۲۸ خرداد ۰۳
ثبت سفارش ورود به سیستم
نماد اعتماد
logo-samandehi
new order
ورود به سیستم
شناسه کاربری(ایمیل): گذرواژه: - فراموشی گذرواژه ؟
محاسبه فوری هزینه ترجمه
شما میتوانید با انتخاب زمینه و زبان ترجمه و وارد نمودن تعداد کلمات متنی که باید ترجمه شود، هزینه و زمان تحویل ترجمه را بدست بیاورید.
زمینه: زبان: تعداد کلمه:
پست الکترونیکی شما :
خبری شد، خبرتان میکنیم !

انتخاب موضوع پایان نامه و آینده شغلی

اگر میخواهید جزو تحصیل کرده های بیکار نباشید حتما این مطلب را مطالعه کنید...

بی شک انتخاب موضوع پایان نامه با آینده شغلی مناسب یکی از دغدغه های اصلی دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و یا دکترا است و گاهی این مسئله تا حدی موجب سردرگمی دانشجویان خواهد شد که با گذشت چندین ترم همچنان قادر به تصمیم گیری نیستند. 

برای آن دسته از افراد که علاقه تنها معیارشان برای انتخاب موضوع پایان است، مسئله بسیار راحت خواهد بود اما اکثریت دانشجویان به لحاظ ورود به بازار کار و یافتن یک شغل مناسب در آینده، به تحصیل و درج مدرک می پردازند. اگر شما نیز جز این دسته از افراد هستید، توجه کنید که موضوع پایان نامتان را باید براساس: نیاز بازار داخلی و خارجی، پرکاربرد بودن و همچنین همراستا با نیازهای تجاری آینده انتخاب نمایید و بدین ترتیت بتوانید تخصص علمی و عملی لازم را بدست آورده و برای ورود به عرصه کسب و کار آماده شوید. برای مثال اگر دانشجوی رشته محیط زیست هستید و هدفتان بعد از فارغ التحصیلی، استخدام در یکی از شرکتهای خصوصی و یا ادارات دولتی مرتبط است، باید توجه کنید که در حال حاضر یکی از بزرگترین مشکلات ایران و بسیاری از کشورهای دنیا مسئله گرمایش جهانی و خشکسالی و یا آلودگی هوا است، بطوریکه دولتها همواره به دنبال تیم هایی متشکل از متخصصین زبده هستند تا بتوانند در این زمینه تدابیری را لحاظ نمایند، بنابراین بهتر است موضوعاتی را انتخاب نمایید که همراستا با این مسئله باشد. 


  کافی است در وبسایت ثبت نام و سفارش ترجمه خود را ثبت نمایید
سفارش آنلاین  
صدور فاکتور رایگان است 

چگونه موضوع پایان را بر اساس آینده شغلیمان انتخاب کنیم؟
مطمئن ترین و بهترین اشخاصی که میتوانند یاری رسان شما در انتخاب یک موضوع پایان نامه با آینده شغلی خوب باشند، مشاورین تحصیلی و کاری هستند. این افراد بر اساس تجربه کاری و یا تخصص علمی می توانند لیستی از بهترین موضوعات کاربردی را به شما ارائه دهند تا با جمع بندی و اضافه کردن چاشنی علاقه و استعداد بتوانید در نهایت بهترین موضوع را انتخاب نمایید. هلدینگ ایران تایپیست نیز با سالها سابقه در امور آموزشی و فرهنگی با به کارگیری بهترین متخصصین و مشاورین تحصیلی کشور و بدون نیاز به مراجعه حضوری، در اصول و شیوه های انتخاب موضوع پایان نامه بر اساس آینده کاری همواره یاری رسانی دانشجویان عزیز بوده است. از ویژگی های منحصر بفرد این مجموعه، استفاده از متخصصینی است که علاوه بر تحصیلات عالیه در رشته موردنظر، در حوزه های تجاری نیز بسیار موفق می باشند. بنابراین نیازی به سردرگرمی و یا کسب اطلاعات اشتباه، پراکنده و ناقص ندارید. کافیست تا با مشاورین ما تماس بگیرید تا بهترین و پولسازترین موضوعات پایان نامه را برای شما برگزینند.
 
 
 
 
چه موضوعاتی را برای پایان نامه انتخاب کنیم تا در آینده کاربرد داشته و بتوانیم شاغل شویم؟
برای انتخاب موضوعی که موجب شود در آینده به راحتی استخدام شوید باید به این مسئله توجه کنید که موضوع پایان نامه ارشد و یا رساله دکترای شما چند وجهی باشد، یعنی تنها به یک نوع بازار کار نیاندیشید، مثلا اگر دانشجوی رشته مشاوره هستید سعی کنید تا یک "موضوع میان رشته ای" مشاوره _ روانشناسی بالینی را برای پایان نامتان انتخاب کنید. به این ترتیب بعد از فارغ التحصیلی شانس بیشتری دارید تا در مکانهای دولتی و خصوصی راحتر جذب کار شوید.
اگر علاقمند به استخدام در دانشگاه بصورت هیئت علمی و یا استاد قراردادی هستید سعی نمایید تا با توجه به درسی که علاقه به تدریس آنرا دارید موضوع پایان نامه را انتخاب کنید تا بدین ترتیب تخصص و دانش کافی را کسب نموده و به جدیدترین مسائل مربوط به آن درس مسلط شوید. مثلا اگر علاقمند به تدریس دروس مربوط به بازاریابی هستید، سعی کنید تا بروی موضوعاتی مانند "وفاداری مشتریان" به تحقیق و آماده سازی پایان نامه بپردازید.
برای انتخاب موضوع پایان نامه تنها در اندیشه کار در داخل کشور نباشید، زیرا گاهی ممکن است شرایط به گونه ای رقم بخورد که مجبور به مهاجرت شوید بنابراین سعی کنید تا موضوعاتی را انتخاب نمایید که در سراسر دنیا از بازار کاری خوبی برخوردار باشد مثلا اگر در یکی از رشته های مهندسی مشغول به تحصیل هستید بهتر است تا پایان نامه ای را در راستای مفاهیم مدیریتی کارخانجات آماده سازید، زیرادر کشورهای خارجی علم مدیریت  بسیار قابل اهمیت است و برخلاف ایران، در تمام کارخانجات کشورهای خارجی اشخاصی دارای رده های شغلی بالا هستند که تخصص مدیریتی دارند. از طرف دیگر سازه ها و تجهیزات دوستدار طبیعت نیز از موضوعاتی است که امروزه کشورهای جهانی را به شدت به این سمت سوق داده است.
البته این مورد را نیز به یاد داشته باشید که برای وارد شدن به بازار کار تنها تحقیق در یک موضوع و تهیه پایان نامه کافی نیست و نیاز است تا مهارتهای مجزایی را نیز کسب کنید مثلا اگر علاقمندید که در آینده حسابدار و یا حسابرس شوید فقط انتخاب یک موضوع پایان نامه برایتان کفایت نمیکند بلکه نیاز است تا به نرم افزارهای تخصصی فراوانی مسلط شده و کلاس های آموزشی زیادی را بگذرانید.


  کافی است در وبسایت ثبت نام و سفارش ترجمه خود را ثبت نمایید
سفارش آنلاین  
صدور فاکتور رایگان است 

 
"از ابتدا و آغاز هرکاری هوشمندانه عمل کنید، زمانی که نتوانید بر اساس رشته تحصیلتان کار مناسبی را بیابید، علاوه بر ایجاد ناامیدی، از میزان علاقه به رشته و تخصصتان نیز کاسته خواهد شد، ضمن اینکه هر اندازه هم استعداد داشته باشید بعلت عدم یافتن شغل مناسب مطمئنا از سمت اجتماع و خانواده نیز مورد سرزنش قرار خواهید گرفت درصورتی که با انتخاب یک موضوع پایان نامه درآمدزا و پرکاربرد از وقوع همه این موارد جلوگیری خواهید کرد و خواهید توانست آینده درخشانی را برای خود بسازید."
 
 
برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید صفحات زیر را مطالعه بفرمایید.
 
 
 
تهیه و تالیف: تیم تولید محتوای ایران تایپیست_ مهسا قبادی 9/9/95 ساعت 13:00

مطالعه صفحات زیر پیش نهاد می شود

نکات انتخاب موضوع پایان نامهتنظیم پایان نامه به شیوه نامه دانشگاهتایپ پایان نامهتایپ پایان نامه تضمینی

سوالات متداول

تاثیر قطعی ندارد اما موضوع پایان نامه در کل تخصص شما در اینده خواهد بود هرچه کاربردی تر انتخاب شود بهتر است

خیر خدمات مشاوره تحصیلی نداریم اما برای تقویت رزومه مشاوره میدهیم

خیر اما سرچ مقاله بیس انجام میشه که برای اینکار میتوانید سفارشتان را در سایت بخش سرچ در گوگل ثبت نمایید


نویسنده: وحید ناییجی تاریخ انتشار: 1395/6/23 تعداد بازدید: 6873 امتیاز از 1 نظر

کلمات کلیدی: انتخاب موضوع پایان نامه و آینده شغلی موضوع پایان نامه شغل کسب و کار پایان نامه موضوع رساله

Link: /page/انتخاب-موضوع-پایان-نامه-و-آینده-شغلی-39.html

دیدگاه کاربران

کیمیا امیدوار | 1400-7-27 ساعت 08:08:20 امتیاز :

ممنون از اینکه کارشناساتون راهنمایی دقیق میکنن. موضوع پایان نامم انتخاب کردم و استارت زدم

ارسال دیدگاه

نام شما :
متیاز شما :
دیدگاه شما :
یا شما روبات هستید؟ :