یکشنبه ۱۳ اسفند ۰۲
ثبت سفارش ورود به سیستم
نماد اعتماد
logo-samandehi
new order
ورود به سیستم
شناسه کاربری(ایمیل): گذرواژه: - فراموشی گذرواژه ؟
موضوعات خبری
محاسبه فوری هزینه ترجمه
شما میتوانید با انتخاب زمینه و زبان ترجمه و وارد نمودن تعداد کلمات متنی که باید ترجمه شود، هزینه و زمان تحویل ترجمه را بدست بیاورید.
زمینه: زبان: تعداد کلمه:
پست الکترونیکی شما :
خبری شد، خبرتان میکنیم !

دوست خوش‌نویس من

دوست خوش‌نویس من

زهرا سبحانی، بانویی هنرمند که در تاریخ بیست و نه تیر هزار و سیصد و شصت، در خانواده ای هنرمند و البته مذهبی چشم به جهان گشود. از آنجایی که والدین وی نیز هنرمند بوده و برای هنر نیز ارزش زیادی قائل میشدند، لذا او از همان کودکی فعالیت خود را در زمینه هنر (نگارش و نقاشی دیواری) آغاز کرد. او که ساکن شهر هنرپرور اصفهان است، اکنون دارای مدرک کارشناسی آموزش زبان انگلیسی بوده و به عنوان معلم مشغول به کار میباشد. علاوه بر آن، ایشان موفق به اخذ مدارک هنری در زمینه های خوشنویسی فارسی، نقاشی، خوشنویسی لاتین و نقاشیخط نیز شده است، به طوری که او از فعالیتهای هنری و آموزشی به عنوان سرگرمی مورد علاقه خود نام میبرد.

زهرا سبحانی معتقد است بسیاری از مردم از دوران کودکی مبادرت به یادگیری خط میکنند، با این حال باز هم دغدغه‌ی آنها در بزرگسالی، نداشتن دست‌خط خوب است. بر همین اساس، وی تصمیم به تالیف و تحریر مجموعه ای شش جلدی با محوریت خوشنویسی برای کودکان گرفت. مجموعه ای که برای کودکان پایه اول تا ششم دبستان چاپ شده است و در آن کودکان خوشنویسی را با روشی ساده و بر پایه‌ی کتاب فارسی مخصوص به پایه تحصیلی خود، فرا میگیرند. کلماتی که در این مجموعه کتاب به کار رفته اند، همگی منطبق بر کتاب فارسی بوده و در کنار خوشنویسی میتوانند برای کمک به دیکته نیز مفید باشند.

این مجموعه کتاب با نام «دوست خوش‌نویس من» توسط «انتشارات ارشدان» به چاپ رسیده است و والدین یا مربیان و معلمان میتوانند از آن به عنوان هدیه ای زیبا برای کودکان هر پایه ابتدایی استفاده کنند.

درباره کتب:

جلد اول این کتابها که برای کودکان پایه اول مناسب میباشد ابتدا به زیبا نویسی نگاره ها پرداخته است و سپس به طور تخصصی‌تر به آموزش زیبا نویسی نشانه ها اختصاص یافته است. در این کتاب از والدین خواسته شده است تا کاغذ پوستی و شفافی را در اختیار نوآموز قرار دهند تا تمارین خود را طبق سرمشقهای ارائه شده در کتاب روی آن بنویسند و به صورت دوره ای کار خود را شروع کرده و به مرور زمان به خطی زیبا برسند.

دوست خوش‌نویس من

در کتاب پایه دوم، تنها به شیب نویسی تاکید شده است. مولف در تمامی دوره ها از نوآموزانی که به دنبال داشتن خطی خوش هستند میخواهد که به طور روزانه و مداوم تمرین کنند، زیرا راز تغییر خط را در تمرین مداوم میداند.

دوست خوش‌نویس من

از پایه سوم به بعد، آموزش اتصالات آغاز شده و کودکان میتوانند تغییر شکل حروف در اتصالات در حین خوشنویسی را در این کتاب یاد بگیرند. یکی از نکاتی که نوآموزان در تمام دوره ها باید به آن توجه کنند، این است که تمرین باید به آهستگی انجام شود، زیرا تند نویسی باعث بدخط شدن میشود.

دوست خوش‌نویس من

در این کتاب نیز به اتصالات توجه شده است. کتاب با نگارش حروفی آغاز میشود که بالای خط نوشته میشوند و سپس به حروفی میپردازد که از بالای خط به زیر خط زمینه میروند. سپس کلمات پرتکرار (مطابق با کلمات کتاب فارسی) برای تمرین ارائه شده اند. یکی از نکاتی که نوآموزان در تمام دوره ها باید به آن توجه کنند این است که از بزرگ نویسی و ریز نویسی بیش از حد خودداری کنند. 

دوست خوش‌نویس من

در این کتاب کلماتی پر تکرار و مطابق با درس فارسی پایه چهارم برای تمرین زیبا نویسی آمده اند که نوآموزان میتوانند از روی سرمش و با تمرین بسیار به زیبا نویسی برسند. یکی از نکاتی که نوآموزان باید در تمامی دوره ها به آن توجه کنند، این است که تمرینها باید با مداد نوک تیز انجام شود و نحوه ی صحیح قرار گرفتن مداد در دست به طوری که در ابتدای هر کتابی آمده است باید رعایت شود.

دوست خوش‌نویس من

در این کتاب که مختص پایه ششم میباشد، ابتدا شکل ساده اتصالات و پس از آن مصرع و جملات آموزش داده شده است. نوآموزان به رعایت فاصله حروف و کلمات نیز به طرز صحیح دست میابند و به مرور میتوانند به دوست خوش‌نویس من تبدیل شوند.

دوست خوش‌نویس من

 


نویسنده: تیم تولید محتوا تاریخ انتشار: ۱۷:۳۳:۳۷ چهارشنبه ۱۴۰۲/۱۱/۱۸ تعداد بازدید: 97

کلمات کلیدی: دوست خوش‌نویس من زهرا سبحانی انتشارات ارشدان

Link: /news/دوست-خوش‌نویس-من-0.html

دیدگاه کاربران

ارسال دیدگاه

نام و نام خانوادگی :
دیدگاه شما :
آیا شما روبات هستید؟ :
* ایران تایپیست هیچگونه مسئولیتی نسبت به دیدگاه های کاربران ندارد و تمامی مطالب ارسالی دیدگاه و نظر شخصی کاربران است.