چهارشنبه ۲۷ تیر ۰۳
ثبت سفارش ورود به سیستم
نماد اعتماد
logo-samandehi
new order
ورود به سیستم
شناسه کاربری(ایمیل): گذرواژه: - فراموشی گذرواژه ؟
محاسبه فوری هزینه ترجمه
شما میتوانید با انتخاب زمینه و زبان ترجمه و وارد نمودن تعداد کلمات متنی که باید ترجمه شود، هزینه و زمان تحویل ترجمه را بدست بیاورید.
زمینه: زبان: تعداد کلمه:
پست الکترونیکی شما :
خبری شد، خبرتان میکنیم !

ترجمه رشته کشاورزی و منابع طبیعی

نگران آماده سازی مقاله ISI و یا ترجمه تخصصی کتاب کشاورزی و منابع طبیعی نباشید. کافیست تا متن زیر را با دقت مطالعه نمایید...

در حدود بیش از 10 گرایش در حوزه مهندسی کشاورزی و 11 گرایش در حوزه منابع طبیعی  وجود دارد که هرکدام از آنها به زیرشاخه های دیگری تقسیم میشوند، بنابراین با این حجم وسیع از گرایش ­ها و فراوانی و متنوع بودن واژه­ های تخصصی، ترجمه رشته کشاورزی و منابع طبیعی مهارت و دانش خاص خود را می طلبد.

کلمه "Family" را در نظر بگیرید. این لغت به معنای خانواده است، اما در ترجمه متن­ های گیاه­شناسی معادل "تیره" درنظر گرفته میشود، و یا کلمه "Cultureبه معنی فرهنگ بوده، در حالی که در ترجمه تخصصی کشاورزی و بخصوص رشته بیوتکنولوژی واژه "کشت" را معنا خواهد داد.

 


  کافی است در وبسایت ثبت نام و سفارش ترجمه خود را ثبت نمایید
سفارش آنلاین  
صدور فاکتور رایگان است 

 

همانطور که  ملاحضه کردید، هر یک از موضوعات علمی_تخصصی در زمینه ­های مختلف، دارای اصطلاحات مخصوص به خود می­باشند و ترجمه مجموعه کشاورزی و منابع طبیعی نیز از این قاعده مستثنی نبوده و در صورت عدم توانمندی مترجم، ترجمه ه­ای غیر سلیس، نامفهوم و با واژگان و اصطلاحات نادرست ارائه داده خواهد شد. 

مساله دیگری که در ترجمه این بخش مشاهده می شود قرار گرفتن دو کلمه در کنار هم است که هر کدام از این لغات معنای مجزایی دارند، اما هنگامی که در یک متن کشاورزی و یا منابع طبیعی در کنار هم قرار می­گیرند، مفهوم تخصصی دیگری پیدا خواهند کرد. به این مثال توجه فرمایید:

 

در رابطه با  TURKEY INDUSTRYدر نگاه اول، INDUSTRY به معنی صنعت و TURKEY به معنی ترکیه است و یک مترجم غیر متخصص کشاورزی ممکن است آن را بعنوان "صنعت ترکیه" ترجمه کند، ولی وقتی مترجم متخصص رشته کشاورزی و منابع طبیعی این ترجمه را انجام دهد، واژه "پرورش بوقلمون" را جایگزین خواهد کرد. 

 

برای آگاهی از کیفیت ترجمه تخصصی کشاورزی و منابع طبیعی توسط تیم مترجمین ایران تایپیست میتوانید نمونه رایگان ترجمه کشاورزی و منابع طبیعی را مشاهده نمایید. همچنین جهت انتخاب مترجم چنانچه تمایل داشته باشید میتوانید در زمان ثبت سفارش کد مترجم 6041 را برای رشته کشاورزی و کد مترجم 7593 را برای رشته منابع طبیعی درج نموده تا ترجمه دقیق و بی نقصی برای شما انجام گیرد.
ترجمه کشاورزی و منابع طبیعی
 
دقیق ترین، سریعترین و ارزانترین ترجمه تخصصی رشته کشاورزی و منابع طبیعی  

 

متاسفانه بسیاری از فارغ التحصیلان رشته های کشاورزی و منابع طبیعی بعلت ضعف در زبان انگلیسی، توانایی بهره­مندی از یافته­ های نوین بین المللی و یا اشتراک گذاری نتایج تحقیقات علمی خود با سایر پژوهشگران را ندارند، بنابراین، نیاز به مترجمان زبده و با دانش در این زمینه کاملا احساس می­شود، بویژه اینکه کلیه مقالات و کتاب­هایی که در رشته علوم طبیعی منتشر می­شوند از لغات تخصصی برخوردار بوده و هر شخصی توانایی درک و جمع بندی این مطالب را ندارد، در نتیجه این متون بایستی توسط مترجمینی که در مقطع دکتری یا کارشناسی ارشد این رشته تحصیل کرده اند و در امر ترجمه نیز ید طولایی دارند تدوین گردند تا فارغ از هرگونه اشکالات علمی باشند.

 

هلدینگ ایران تایپیست سالهاست با کمترین هزینه ترجمه تخصصی، به این نیاز خاتمه داده است.

 

این موسسه اولین دارالترجمه آنلاین در ایران بوده است که جهت استخدام مترجمین، آزمونهای مهارتی را از آنها بعمل آورده و پس از کسب امتیاز بالا، مترجمین را در رشته های تخصصی دسته بندی کرده است. بنابراین میتوانید کاملا مطمئن باشید شخصی که ترجمه تخصصی کشاورزی و منابع طبیعی شما را به عهده دارد صددرصد آگاه به رشته موردنظر و مسلط به امر ترجمه  است

در این موسسه، ترجمه های مقالات و یا کتب رشته کشاورزی و منابع طبیعی ضمانت داشته و در صورتیکه به هر دلیلی از کیفیت ترجمه تخصصی متون کشاورزی و منابع طبیعی راضی نباشید، کلیه ایرادات توسط تیم بازبینی بررسی شده و مقاله بلافاصله برای ترجمه ثانویه و رایگان به مترجم دیگری ارجاع داده خواهد شد. چنانچه ترجمه ادیت شده هم مورد قبول شما واقع نشد، مبلغ عودت داده میشود.

 

ثبت سفارش ترجمه رشته کشاورزی و منابع طبیعی به سه حالت حضوری، تلفنی و آنلاین از سراسر دنیا امکانپذیر بوده و همچنین ویراستاری از ترجمه های شما نیز انجام خواهد گرفت.

 


  کافی است در وبسایت ثبت نام و سفارش ترجمه خود را ثبت نمایید
سفارش آنلاین  
صدور فاکتور رایگان است 

 
"دیکشنری آنلاین ترجمه تخصصی ارشدان" و "کتاب زبان تخصصی کشاورزی و منابع طبیعی ارشدان" ارمغانی به پژوهشگران و دانشجویان عزیز کشور است که به همت دپارتمان ترجمه رشته کشاورزی و منابع طبیعی ایران تایپیست و انتشارات ارشدان صورت گرفته است.
 
همچنین، در ایران تایپیست شما عزیزان قادرید تا ترجمه رشته گرایش های کشاورزی و ترجمه رشته گرایش های منابع طبیعی را به بیش از 31  زبان زنده دنیا سفارش دهید:

ترجمه تخصصی رشته زراعت و اصلاح نباتات

ترجمه تخصصی رشته باغبانی

ترجمه تخصصی رشته گیاه پزشکی

ترجمه تخصصی  رشته صنایع غذایی

ترجمه تخصصی رشته مکانیزاسیون کشاورزی

ترجمه تخصصی  رشته بیوتکنولوژی کشاورزی

ترجمه تخصصی رشته اقتصاد کشاورزی

ترجمه تخصصی رشته علوم اقتصاد

ترجمه تخصصی رشته علوم و مهندسی آب

ترجمه تخصصی رشته علوم دامی

ترجمه تخصصی رشته هواشناسی کشاورزی

ترجمه تخصصی رشته مرتعداری

ترجمه تخصصی رشته آبخیزداری

ترجمه تخصصی رشته جنگلداری

مطالعه صفحات زیر پیش نهاد می شود

هزینه ترجمه انگلیسی به فارسیهزینه ترجمه فارسی به انگلیسیترجمه سریعترجمه مقاله

سوالات متداول

اگر حجم سفارشتان زیاد باشد طی هماهنگی با اپراتورهای بخش ترجمه چند نمونه ترجمه رایگان از متنتان توسط مترحمین مختلف برایتان انجام میشود، همچنین با مراجعه به سایت بخش نمونه ترجمه ها میتوانید ترجمه های انجام شده این رشته را توسط مترجمین ایران تایپیست ببینید

بله کلیه سفارشات در ایران تایپیست گارانتی دارند با اینحال طی پیگیری های شدید تیم بازرسی امکان این مشکل بسیار پایین است

بله ثبت سفارشات فقط از طریق سایت یا مراجعه به شعبه انقلاب ما در تهران و یا یکی از نمایندگی های ما در شهرستان ها ممکن است

بله شما میتوانید بعد از ثبت سفارش لاین فوری را پرداخت نمایید.


نویسنده: هانیه بیدکی تاریخ انتشار: 1395/6/19 تعداد بازدید: 6178 امتیاز از 1 نظر

کلمات کلیدی: ترجمه رشته کشاورزی و منابع طبیعی ترجمه کشاورزی ترجمه منابع طبیعی مترجمه تخصصی کشاورزی

Link: /page/ترجمه-رشته-کشاورزی-و-منابع-طبیعی-35.html

دیدگاه کاربران

مهیار حسام | 1400-8-8 ساعت 08:41:05 امتیاز :

ازتون خیلی ممنونم. ترجمتون باعث شد من کلی نکته و لغت از رشته م یاد بگیرم

ارسال دیدگاه

نام شما :
متیاز شما :
دیدگاه شما :
یا شما روبات هستید؟ :