کد مترجم 700

کاربر گرامی: شما می توانید از کد مترجم  700 برای ترجمه زمینه  کامپیوتر را استفاده نمایید، برای این کار ابتدا در وبسایت ثبت نام نمایید و سپس اقدام به ثبت سفارش ترجمه نمایید. در قسمت ارجاع به مترجم خاص می توانید کد 700 را وارد نمایید تا همین مترجم برایتان ترجمه انجام دهد. در صورتی که می خواهید بقیه نمونه ترجمه ها که توسط مترجمین دیگر انجام شده اند را مشاهده نمایید بر روی لینک زیر کلیک نمایید

ثبت سفارش ترجمه

نمونه ترجمه ها  

سخن مترجم:

همواره ارائه ی ترجمه ای اصیل و native در حوزه ی علم کامپیوتر، نیازمند تخصص و تبحر در این علم و آشنایی با مفاهیم و اصطلاحات مربوطه  میباشد. یک مترجم زبده و متخصص، علاوه بر این پیش نیاز، باید دارای مهارت در واژه سازی برای لغاتی باشد که ممکن است معادل آنها در زبان فارسی وجود نداشته باشد و در صورت روبرو شدن با چالشی در مورد معنی یک لغت، بهتر است منابع اینترنتی را برای یافتن معادل دقیق کلمه بررسی کرده  و یا به  دیکشنری تخصصی علم کامپیوتر رجوع کند  تا بتواند ترجمه ای روان، کاملاً تخصصی و قابل فهم ارائه دهد. بنده با توجه به سابقه ی درخشان در  ترجمه ی مقالات و ژورنال های  ISI  و متون در زمینه ی کامپیوتر ، این اطمینان را به شما مشتری گرامی میدهم که ترجمه ای دقیق، روان و رسا را برای شما عزیزان فراهم آورم.

ترجمه از فارسی به انگلیسی:

زمینه: کامپیوتر

موضوع نمونه ترجمه:

تحلیل پوششی داده ها:روشی گسسته

متن اصلی به فارسی:

تحلیل پوششی داده ها (DEA) ، که به وسیله ی Chranes,CooperوRhodes در سال 1987 معرفی گردید، یک تکنیک برنامه ریزی خطی بوده که به طور وسیعی برای ارزیابی کارائیِ نسبی یک مجموعه از واحدهای تصمیم گیری همگن(DMU) به کار میرود. در بسیاری از کاربردهای واقعی، متغیرهای ورودی/خروجی را نمیتوان به صورت دقیق اندازه گیری کرد. اندازه گیری دقیق به منظور ارزیابی کارائیِ DUM ها با استفاده از DEA بسیار مهم می­باشد، چرا که امتیاز کارائیِ مربوط به DMU های ناکارآمد بسیار حساس به خطاهای داده ای ممکن میباشد. از این رو، چندین روش پیشنهاد شده است تا داده های مبهم را نیز مورد نظر قرار دهند. شاید معروف ترین مدل DEA فازی بر مبنای برش آلفا باشد. یکی از معایب این روش، این است که نمیتواند تمامی داده های در مورد عدم قطعیت را شامل شود. هدف این مقاله، معرفی یک روش برنامه ریزی خطی بوده که میتواند بعضی از اطلاعاتی که قطعیت ندارند را از بازه هایی در داخل روش برش آلفا شامل شود. ما مفهوم سطح آلفای محلی را تعریف کرده تا یک برنامه ریزی خطی چند هدفی را به منظور اندازه گیری کارائیِ DMU ها توسعه دهیم. مثالی نیز برای تشریح استفاده از این متد داده شده است.

 متن ترجمه شده به انگلیسی:

Data envelopment analysis (DEA) as introduced by Charnes, Cooper, and Rhodes (1978) is a linear programming technique that has widely been used to evaluate the relative efficiency of a set of homogenous decision making units (DMUs). In many real applications, the input–output variables cannot be precisely measured. This is particularly important in assessing efficiency of DMUs using DEA, since the efficiency score of inefficient DMUs are very sensitive to possible data errors. Hence, several approaches have been proposed to deal with imprecise data. Perhaps the most popular fuzzy DEA model is based on a-cut.

One

drawback of the a-cut approach is that it cannot include all information about uncertainty. This paper aims to introduce an alternative linear programming model that can include some uncertainty information from the intervals within the a-cut approach. We introduce the concept of ‘‘local a-level’’ to develop

a multi-objective linear programming to measure the efficiency of DMUs under uncertainty. An example

is given to illustrate the use of this method.