ثبت نام کنید و سفارش دهید!
یکشنبه ۲۹ مهر ۹۷
موضوعات خبری
new order booklet store
ورود به سیستم
شناسه کاربری(ایمیل): گذرواژه: - فراموشی گذرواژه ؟
محاسبه فوری هزینه ترجمه
شما میتوانید با انتخاب زمینه و زبان ترجمه و وارد نمودن تعداد کلمات متنی که باید ترجمه شود، هزینه و زمان تحویل ترجمه را بدست بیاورید.
زمینه: زبان: تعداد کلمه:
پست الکترونیکی شما :
خبری شد، خبرتان میکنیم !

نمونه ترجمه متن زیست شناسی/همیپترها (حشرات)/کد نمونه ترجمه A654


کاربر گرامی:

شما می توانید از کد مترجم 10329 ترجمه زمینه زیست شناسی را استفاده نمایید، برای این کار ابتدا در وبسایت ثبت نام نمایید و سپس اقدام به ثبت سفارش ترجمه نمایید. در قسمت ارجاع به مترجم خاص می توانید کد 10329 را وارد نمایید تا همین مترجم برایتان ترجمه انجام دهد. در صورتی که می خواهید بقیه نمونه ترجمه ها که توسط مترجمین دیگر انجام شده اند را مشاهده نمایید بر روی لینک زیر کلیک نمایید


ثبت سفارش ترجمه

نمونه ترجمه ها 


ترجمه: انگلیسی به فارسی

زمینه: زیست شناسی

موضوع نمونه ترجمه: همیپترها (حشرات)


متن اصلی به  انگلیسی: 

Habit: Commonly known as ‘water striders’, gerrid bugs hold their forelegs close to their body and spread their middle and hind legs on the water surface, often giving the impression that they have only four instead of six legs. The hydrophobic hairs on their tarsi, together with their preapical claws, help them to stay on the surface film without breaking through it. Water striders have excellent eyesight and when approached within a metre or so, tend to skate away.

Life history: Mating behaviour is complex, ranging from monogamy, when a male stays with his female protecting her from other males, to polygamy when males try to mate with as many females as possible. Sometimes males get together to display for females and the best male gets to mate more than others do. This is called polygyny. 


متن ترجمه شده به  فارسی :

رشد: حشرات گرید که به نام "بلند گامان آبی" معروف هستند پاهای جلویی خود را  در نزدیکی بدنشان نگه می دارند و پاهای میانی و عقبی خود را روی سطح آب باز می کنند و غالبا این احساس را به وجود می آورند که به جای شش پا، چهار پا دارند. موهای آب گریز روی پنجه‌ی پاها، به همراه چنگال های پریاپیکال ، به آنها کمک می کند بدون شکستن پرده‌ی نازک آب، روی سطح آب باقی بمانند. بلند گامان آبی از دید بسیار عالی برخوردار هستند و هنگامی که چیزی به تقریبا یک متری آنها نزدیک می شود، از آجا دور می شوند.

تاریخچه‌ی حیات: رفتار جفت یابی آنها رفتاری پیچیده است و از تک ماده گیری، هنگامی که نر با ماده خود می ماند تا از او در مقابل سایر نرها محافظت کند، تا چند ماده گیری، هنگامی که نرها سعی می کنند تا جایی که امکان دارد با ماده ها جفت گیری کنند، متغیر است. گاهی اوقات نرها جمع می شوند و خود را به معرض نمایش ماده ها می گذارند و بهترین نر، بیشتر از سایر نرها می تواند با ماده ها جفت گیری کند. به این پدیده چند ماده گیری گفته می شود.

*****************

شما میتوانید نظر خود را در مورد این نمونه ترجمه در زیر همین صفحه اعلام نمایید.

 مطمناً نظر شما در جهت بهبود کیفیت خدمات ترجمه خود به کار خواهیم برد.


Link: http://irantypist.com/news/نمونه-ترجمه-متن-زیست-شناسی/همیپترها-(حشرات)/کد-نمونه-ترجمه-A6542.html

دیدگاه کاربران

ارسال دیدگاه

نام و نام خانوادگی :
دیدگاه شما :
آیا شما روبات هستید؟ :
* ایران تایپیست هیچگونه مسئولیتی نسبت به دیدگاه های کاربران ندارد و تمامی مطالب ارسالی دیدگاه و نظر شخصی کاربران است.