ثبت نام کنید و سفارش دهید!
چهارشنبه ۲۸ آذر ۹۷
موضوعات خبری
new order booklet store
ورود به سیستم
شناسه کاربری(ایمیل): گذرواژه: - فراموشی گذرواژه ؟
محاسبه فوری هزینه ترجمه
شما میتوانید با انتخاب زمینه و زبان ترجمه و وارد نمودن تعداد کلمات متنی که باید ترجمه شود، هزینه و زمان تحویل ترجمه را بدست بیاورید.
زمینه: زبان: تعداد کلمه:
پست الکترونیکی شما :
خبری شد، خبرتان میکنیم !

نمونه ترجمه متن زیست شناسی/ AMP های باکتریایی/ کد نمونه ترجمه A644کاربر گرامی:

شما می توانید از کد مترجم 8007 ترجمه زمینه زیست‌شناسی را استفاده نمایید، برای این کار ابتدا در وبسایت ثبت نام نمایید و سپس اقدام به ثبت سفارش ترجمه نمایید. در قسمت ارجاع به مترجم خاص می توانید کد 8007 را وارد نمایید تا همین مترجم برایتان ترجمه انجام دهد. در صورتی که می خواهید بقیه نمونه ترجمه ها که توسط مترجمین دیگر انجام شده اند را مشاهده نمایید بر روی لینک زیر کلیک نمایید


ثبت سفارش ترجمه

نمونه ترجمه ها 


ترجمه: انگلیسی به فارسی

زمینه: زیست شناسی

موضوع نمونه ترجمه: AMPهای باکتریایی


سخن مترجم:

با توجه به اینکه رشته زیست شناسی رشته ایی است که بسیار وابسته به زبان انگلیسی می باشد، ارائه ترجمه خوب و تخصصی می تواند در پیشرفت این علم بسیار کمک کننده باشد و بنده که با سابقه چندین سال تجربه ترجمه در زمینه زیست شناسی اکثر اصطلاحات تخصصی این رشته را واقف هستم، به شما این اطمینان را می دهم که ترجمه در این زمینه نیاز به تخصص دارد و مترجم بایست با اصطلاحات تخصصی اشنایی کامل داشته باشد مثلا culture در زبان عمومی به معنای فرهنگ می باشد ولی در متون زیست شناسی به معنای محیط کشت می باشد و مترجمی که با ان اصطلاح شنا نباشد مطمئنا در ترجمه متون تخصصی زیست شناسی دچار نقصان خواهد شد.


متن اصلی به  انگلیسی: 

Tyrothricin, the first peptidic antibiotic clinically used in humans is a mixture of cyclic (Tyrocidins 70–80% (and linear (Gramicidin D 20–25%) AMPs produced by Bacillus brevis. Gramicidin D, the first AMP isolated ,is a mixture of 3 compounds, gramicidin isoforms A, B, and C  presentin a 7:1:2 ratio, respectively. Gramicidins are synthesized nonribosomally by a multienzyme complex. These AMPs contain D-amino acids, which allow the peptides to adopt a b-helical structure and interact with bacterial membranes. Gramicidin kills bacteria by increasing the permeability of their cell membranes tomonovalent cations, thus destroying the intracellular ion gradient


متن ترجمه شده به  فارسی :

تیروتریسین اولین آنتی‌بیوتیک پپتیدی بود که به صورت بالینی در انسان‌ها مورد استفاده قرار گرفت. تیروتریسین مخلوطی از AMP های (گرامیسیدین D 20-25%) و حلقوی (تیروسیدین‌ها 80-70%) است که توسط باسیلوس برویس تولید می‌شود. گرامیسیدین D که اولین AMP ایزوله شده است مخلوطی از سه ترکیب می‌باشد: ایزوفرم‌های گرامیسیدین A, B , C به ترتیب با نسبت‌های 7:2:1. گرامیسیدین‌ها به صورت غیرریبوزومی توسط یک کمپلکس چندآنزیمی سنتز شده‌اند. این AMP ها حاوی آمینواسیدهای D هستند که به پپتیدها اجازه می‌دهد تا یک ساختمان b-هلیکال داشته باشند و با غشاهای باکتریایی برهم‌کنش انجام دهند. گرامیسیدین‌ها با افزایش نفوذپذیری غشاهای سلولی‌شان به کاتیون‌های تک ظرفیتی، باعث کشته شدن باکتری‌ها می‌شوند، بنابراین گرادیان یون درون سلولی را از بین می‌برند.

 

*****************

شما میتوانید نظر خود را در مورد این نمونه ترجمه در زیر همین صفحه اعلام نمایید.

 مطمناً نظر شما در جهت بهبود کیفیت خدمات ترجمه خود به کار خواهیم برد.


Link: http://irantypist.com/news/نمونه-ترجمه-متن-زیست-شناسی/-AMP-های-باکتریایی/-کد-نمونه-ترجمه-A6442.html

دیدگاه کاربران

ارسال دیدگاه

نام و نام خانوادگی :
دیدگاه شما :
آیا شما روبات هستید؟ :
* ایران تایپیست هیچگونه مسئولیتی نسبت به دیدگاه های کاربران ندارد و تمامی مطالب ارسالی دیدگاه و نظر شخصی کاربران است.