ثبت نام کنید و سفارش دهید!
یکشنبه ۲۹ اردیبهشت ۹۸
موضوعات خبری
new order booklet store
ورود به سیستم
شناسه کاربری(ایمیل): گذرواژه: - فراموشی گذرواژه ؟
محاسبه فوری هزینه ترجمه
شما میتوانید با انتخاب زمینه و زبان ترجمه و وارد نمودن تعداد کلمات متنی که باید ترجمه شود، هزینه و زمان تحویل ترجمه را بدست بیاورید.
زمینه: زبان: تعداد کلمه:
پست الکترونیکی شما :
خبری شد، خبرتان میکنیم !

نمونه ترجمه متن روانشناسی/صفات دارک تریاک/کد نمونه ترجمه A702


کاربر گرامی:

شما می توانید از کد مترجم 11796 ترجمه زمینه روانشناسی را استفاده نمایید، برای این کار ابتدا در وبسایت ثبت نام نمایید و سپس اقدام به ثبت سفارش ترجمه نمایید. در قسمت ارجاع به مترجم خاص می توانید کد 11796 را وارد نمایید تا همین مترجم برایتان ترجمه انجام دهد. در صورتی که می خواهید بقیه نمونه ترجمه ها که توسط مترجمین دیگر انجام شده اند را مشاهده نمایید بر روی لینک زیر کلیک نمایید


ثبت سفارش ترجمه

نمونه ترجمه ها 


ترجمه: انگلیسی به فارسی

زمینه: روانشناسی

موضوع نمونه ترجمه: صفات دارک تریاک


متن اصلی به  انگلیسی:

 The results of the present study offer a number of interesting insights into the attitudes of individuals with Machiavellian, narcissistic, and psychopathic tendencies. Our first hypothesis was that each of the Dark Triad traits would be significantly negatively correlated with overall guilt. However, narcissism was the only trait to exhibit such an association. Importantly, facet-level investigations of guilt revealed that Machiavellianism and psychopathy were negatively correlated with some types of guilt, but positively associated with others. These results confirm the importance of studying guilt as a multidimensional construct (O’Connor et al., 1997).


متن ترجمه شده به  فارسی :

نتایج این تحقیق به تعدادی از بینش‌های قابل توجه درباره‌ی نگرش افراد با تمایلات ماکیاول گرایی، خودشیفتگی و جامعه ستیزی اشاره می‌کند. اولین فرضیه ما این بود که هر یک از صفات دارک تریاد باید همبستگی منفی معنی دار با احساس گناه به طور کلی داشته باشد. با این وجود خودشیفتگی تنها صفتی بود که این ارتباط را نشان داد. بررسی سطح رویه از احساس گناه نشان داد که ماکیاول گرایی و جامعه ستیزی همبستگی منفی با برخی از انواع گناه دارند اما ارتباط مثبت با بقیه موارد دارند. این نتایج اهمیت مطالعه بر روی احساس گناه به عنوان یک ساختار چند بعدی را تأیید می‌کند(اکانر و همکاران، 1997).


*****************

شما میتوانید نظر خود را در مورد این نمونه ترجمه در زیر همین صفحه اعلام نمایید.

 مطمناً نظر شما در جهت بهبود کیفیت خدمات ترجمه خود به کار خواهیم برد.


Link: http://irantypist.com/news/نمونه-ترجمه-متن-روانشناسی/صفات-دارک-تریاک/کد-نمونه-ترجمه-A7024.html

دیدگاه کاربران

فاطمه راستگو :

ترجمهه صحیح اما روان برای خواننده فارسی زبان نیست.

ارسال دیدگاه

نام و نام خانوادگی :
دیدگاه شما :
آیا شما روبات هستید؟ :
* ایران تایپیست هیچگونه مسئولیتی نسبت به دیدگاه های کاربران ندارد و تمامی مطالب ارسالی دیدگاه و نظر شخصی کاربران است.