ثبت نام کنید و سفارش دهید!
شنبه ۱۷ خرداد ۹۹
موضوعات خبری
نماد اعتماد
new order booklet store
ورود به سیستم
شناسه کاربری(ایمیل): گذرواژه: - فراموشی گذرواژه ؟
محاسبه فوری هزینه ترجمه
شما میتوانید با انتخاب زمینه و زبان ترجمه و وارد نمودن تعداد کلمات متنی که باید ترجمه شود، هزینه و زمان تحویل ترجمه را بدست بیاورید.
زمینه: زبان: تعداد کلمه:
پست الکترونیکی شما :
خبری شد، خبرتان میکنیم !

نمونه ترجمه روانشناسی/تنبیه بدنی/ کد نمونه ترجمه A723

کاربر گرامی:

شما می توانید از کد مترجم 16478 ترجمه زمینه روانشناسی را استفاده نمایید، برای این کار ابتدا در وبسایت ثبت نام نمایید و سپس اقدام به ثبت سفارش ترجمه نمایید. در قسمت ارجاع به مترجم خاص می توانید کد را وارد نمایید تا همین مترجم برایتان ترجمه انجام دهد. در صورتی که می خواهید بقیه نمونه ترجمه ها که توسط مترجمین دیگر انجام شده اند را مشاهده نمایید بر روی لینک زیر کلیک نمایید


ثبت سفارش ترجمه

نمونه ترجمه ها 


ترجمه: انگلیسی به فارسی

زمینه: روانشناسی

موضوع نمونه ترجمه: تنبیه بدنی


متن اصلی به  انگلیسی:

This paper analyzed the effects of corporal punishment and psychological treatment on students’ learning and on their behavior. A significant difference at p _0.05 was found between the Corporal Punishment Group and the Psychological Treatment Group’s scholastic performance. Corporal punishment strengthens ill behavior; this tends to school violence in the long run. It indicates that children who are subjected to corporal punishment are more likely to utilize violence in their family and society in future whereas psychological treatment streamlines the students’ behavior for a longer period of time. Thus it opens the opportunity for learning, and it improves students’ scholastic performance. Many students in Pakistan fear attending school and many of those who seek admission later leave the school due to physical punishment. It is assumed that later on they consent to enter the criminal world (that is; they become extremists, terrorists and offenders) to empower themselves in the hands of terrorism. If the teachers (who are obviously a catalyst for change) are stopped from using corporal punishment, it will bring a healthy change, contributing to a healthy society free from crime and terrorism.متن ترجمه شده به  فارسی :

این مقاله اثرات تنبیه بدنی و درمان روان شناختی بر روی یادگیری و رفتار دانش آموزان را مورد بررسی قرار داد. تفاوت مهمی در 05p< عملکرد تحصیلی بین گروه تنبیه بدنی و گروه درمان روان شناختی پیدا شد. تنبیه بدنی رفتار بد را تقویت می کند؛ این امر منجر به خشونت در مدارس در طولانی مدت می شود. این امر نشان می دهد، کودکانی که در معرض تنبیه بدنی قرار دارند، در آینده بیشتر خشونت را در خانواده و جامعه استفاده می کنند درحالیکه، درمان روان شناختی رفتار دانش آموزان را به مدت زیادی موثر می کند. در نتیجه این  امر فرصت یادگیری را باز می کند و عملکرد تحصیلی دانشجویان را بهبود می بخشد. بسیاری از دانش آموزان در پاکستان از حضور در مدرسه می ترسند و بسیاری از کسانی که به دنبال پذیرش در مدرسه هستند ،بعدا مدرسه را به خاطر تنبیه بدنی ترک می کنند. امری بدیهی است که آن ها بعداً  برای قدرت بخشیدن به خودشان در دست های تروریسم به دنیای جنایت (یعنی افراط گرایان، تروریست ها و مجرمان)وارد می شوند. اگر معلمان (که به طور واضح یک کاتالیزور برای تغییر هستند) از تنبیه بدنی دست بردارند، یک تغییر سلامتی ایجاد خواهد شد که به جامعه سالم و عاری از جرم و تروریسم کمک می کند.

*****************

  شما میتوانید نظر خود را در مورد این نمونه ترجمه در زیر همین صفحه اعلام نمایید.

 مطمناً نظر شما در جهت بهبود کیفیت خدمات ترجمه خود به کار خواهیم برد.

Link: http://irantypist.com/news/نمونه-ترجمه-روانشناسی/تنبیه-بدنی/-کد-نمونه-ترجمه-A72310.html

دیدگاه کاربران

ارسال دیدگاه

نام و نام خانوادگی :
دیدگاه شما :
آیا شما روبات هستید؟ :
* ایران تایپیست هیچگونه مسئولیتی نسبت به دیدگاه های کاربران ندارد و تمامی مطالب ارسالی دیدگاه و نظر شخصی کاربران است.